Częste pytania

Kantor internetowy to platforma internetowa, która pozwala Tobie wymienić walutę nie wychodząc z domu. Wymiana waluty w kantorze internetowym odbywa się za pośrednictwem Twoich rachunków bankowych i rachunków bankowych kantoru.
Tak, właścicielem serwisu pewnykantor.pl jest Rajnard Gawlik, prowadzący również stacjonarne kantory wymiany walut, podlegające kontroli Narodowego Banku Polskiego.
Z serwisu mogą korzystać osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niebędące osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną. Jedynym dodatkowym wymogiem, który należy spełnić jest posiadanie przynajmniej jednego złotówkowego rachunku bankowego i przynajmniej jednego rachunku bankowego dla waluty obcej.
By móc wymieniać walutę w naszym serwisie, należy poprawnie wypełnić formularz rejestracyjny, zapoznać się z regulaminem oraz zaakceptować go. Ostatnim krokiem jest wprowadzenie własnych rachunków bankowych do panelu transakcyjnego.
W przypadku firmy niezbędne dane to:
nazwa i adres firmy oraz NIP. Niezbędne jest także ustanowienie oraz podanie danych (imię, nazwisko, służbowy adres email oraz służbowy numer telefonu komórkowego) Reprezentanta firmy, czyli osoby, która będzie upoważniona przez Użytkownika (w tym przypadku firmę) do realizacji transakcji na Platformie pewnykantor.pl
Dla osoby fizycznej niezbędne dane to:
imię, nazwisko, adres zameldowania (ew. wraz z adresem korespondencyjnym), numer PESEL, adres email (który będzie jednocześnie loginem Klienta) oraz numer telefonu kontaktowego.
Nie, rejestracja w naszym serwisie jest darmowa. Ponadto nie naliczamy żadnych dodatkowych opłat czy prowizji transakcyjnych.
W takim przypadku po kliknięciu przycisku "Logowanie" na górnej części strony, należy wybrać opcję "przypomnij hasło".
Po zarejestrowaniu się zaloguj się w Panelu Klienta, korzystając z własnego loginu (adresu e-mail, podanego przy rejestracji) i hasła. Aby rozpocząć wymianę, uzupełnij Swoje dane osobowe oraz wprowadź do systemu numery rachunków bankowych, które będą brały udział w Twoich transakcjach. W zakładce: wpłata środków możesz dokonać obliczenia kwoty do przelania. Platforma wskaże konto, na które należy przelać środki przeznaczone na wymianę. Po potwierdzeniu przelewu, drogą mailową otrzymasz informację o zasileniu konta. Od tej chwili możesz dokonać wymiany w najbardziej korzystnym i dogodnym dla Ciebie momencie. W zakładce: stan środków wyświetli się kwota dostępnych środków do wymiany. W zakładce: wymiana walut możesz dokonać transakcji zakupu lub sprzedaży. Po zawarciu transakcji otrzymasz drogą elektroniczną potwierdzenie dokonania transakcji oraz informację o wysłaniu przelewu zwrotnego, na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy.
Oferujemy najkorzystniejsze kursy wymiany dla czterech podstawowych walut:
EUR - euro
USD - dolar amerykański
GBP - funt brytyjski
CHF - frank szwajcarski
Tak, kursy walut są pobierane bezpośrednio z rynku Forex, do których kantor dolicza niewielką marżę. Kursy są aktualizowane co 15 sekund.
Z uwagi na bardzo konkurencyjne kursy wymiany, w naszym serwisie można dokonywać transakcji kupna-sprzedaży od 100 jednostek danej waluty. Nie ma górnego ograniczenia wielkości wymienianej kwoty. Jednakże dokonywanie dziennych transakcji przekraczających 15.000 euro wiąże się z koniecznością dodatkowej weryfikacji tożsamości klienta (w myśl ustawy z dnia 16 listopada 2000r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy).
Obecnie poprzez panel transakcyjny nie ma możliwości „krzyżowej” wymiany walut. Na dzień dzisiejszy transakcja "wymiany" np. euro na dolary musi odbyć się z wykorzystaniem złotego, trzeba sprzedać euro i kupić dolary.
Pewnykantor.pl gwarantuje szybką i wygodną wymianę walut. Przelew zwrotny realizowany jest w ciągu godziny od momentu zaksięgowania środków na naszym rachunku. Pieniądze na Twoim koncie pojawią się w przeciągu godziny (jeżeli posiadasz rachunki złotówkowy i walutowy w bankach, w których konta ma również pewnykantor.pl) lub od jednego do trzech dni roboczych (jeśli posiadasz rachunki w bankach, w których nie posiadamy jeszcze kont). Wiąże się to z faktem, że najszybciej wykonywane są tzw. przelewy wewnętrzne, czyli pomiędzy rachunkami w tym samym banku.
Transakcje dokonywane są w oparciu o aktualne kursy dostępne na stronie kantoru. Wymiana walut i przelewy między rachunkami w bankach, w których kantor posiada konta są darmowe. pewnykantor.pl nie pobiera prowizji za dokonywane transakcje. Jedyne opłaty dodatkowe związane są z przelewami zewnętrznymi na konta w bankach, w których kantor nie posiada rachunków rozliczeniowych. Zobacz tabelę opłat i prowizji. Obsługujemy wszystkie banki w Polsce.
W naszym kantorze masz dostęp do platformy transakcyjnej, do swoich rachunków serwisowych oraz aktualnych kursów walut 24h, 7 dni w tygodniu. Pamiętaj jednak, że przelewy zwrotne dokonywane są w czasie pracy kantoru czyli w dni robocze od 9.00 do 16.30 ze względu na ograniczenia wynikające z dostępności usług bankowych.
zamknij